“Nie jesteś sam.”

“Nie jesteś sam.”

“Nie jesteś sam.”

Read in English

Bill Cirignani

Bill Cirignani, Wspólnik
Polscy potomkowie 2. generacji

“Nie jesteś sam.”

You Are Not Alone.

“Cześć mamo” powiedziałem, “kto to śpi na dole?” Miałem osiem lat, było lato i poszedłem do piwnicy, aby przynieść rękawicę do baseballa. Ale zatrzymałem się, gdy usłyszałem delikatne chrapanie, a raczej coś w rodzaju ciężkiego oddechu, pochodzące z kanapy stojącej daleko obok oknie. Zasłony były zasłonięte, a na podłodze leżała poszarpana brązowa walizka, związana sznurem i starym paskiem.

“To mój kuzyn, Tadeusz” powiedziała, spoglądając roześmianymi oczami na mojego ojca.

“Taaa, to tylko jeden z setek polskich kuzynów Twojej mamy” powiedział tato, szczerząc się i potrząsając głową. Mama uderzyła go w rękę, mówiąc dalej do mnie.

“Właśnie przyleciał z Polski i jest zmęczony. Zatem, zostawcie go z braćmi w spokoju.”

Tak zrobiłem. Wszyscy tak zrobiliśmy, moi czterej bracia i ja. Prawda była taka, że Tadeusz nie był pierwszym nieznanym gościem zajmującym piwnicę tego lata, ani w poprzednie lata, ani też przez kolejne lata. Niektórzy z nich byli kuzynami albo przynajmniej kimś w tym rodzaju. Większość natomiast była jedynie polskimi imigrantami, którzy znali kogoś kto znał kogoś kto znał moją mamę i znalazł sposób, aby dostać się do jej domu, ponieważ potrzebował miejsca, gdzie mógłby się zatrzymać przez kilka dni aż do momentu, gdy mógłby na stałe osiąść w okolicy polskiej dzielnicy chicagowskiego West Town. Tam znajdowali pracę w handlu, zazwyczaj w stolarstwie, wysyłając większość swoich zarobków do rodziny w Polsce.

Straciłem rachubę odnośnie tego ilu polskim imigrantom pomogła moja mama w latach, gdy mieszkałem w domu, a jednocześnie zacząłem rozumieć przejaskrawione reakcje mojego ojca. Wiem, że każdy z tych mężczyzn (byli to w większości mężczyźni), przyjeżdżał do Stanów Zjednoczonych, aby pomóc sobie i swoim rodzinom. I tak się faktycznie działo. Nauczyłem się jednak także, że nie poradziliby sobie bez pomocy. Nie chodzi tylko o pomoc mojej mamy, ale pomoc otrzymaną od rodziny, przyjaciół, znajomych ich znajomych, którzy byli gotowi ich nakarmić, ubrać oraz pozwolić zamieszkać u siebie. Lub nawet nauczyć ich języka angielskiego. Albo nawet po prostu podzielić się opłatkiem podczas Świąt Bożego Narodzenia. W CHH pomagamy ludziom, którzy zostali pokrzywdzeni przez swoich lekarzy. Mamy głęboką nadzieję, że nigdy nie będziesz potrzebował naszych usług. Jeśli jednak tak się stanie to chcemy, abyś wiedział, że mówimy w Twoim języku (moja siostra Cecylia tłumaczy dla nas z języka polskiego, ale to inna historia… o tym innym razem). Chcemy też, abyś wiedział, że zdajemy sobie sprawę z tego kim jesteś i jaką przebyłeś drogę.

LEARN HOW WE'RE DIFFERENT Consult With Our Experienced Medical Malpractice Attorneys

Consult With Experienced Medical Malpractice Lawyers

If you or a loved one are a victim of an injury, and you wonder if doctor or hospital error may have been one of the causes, you may have a medical malpractice claim. The qualified Chicago medical malpractice attorneys at Cirignani Heller & Harman, LLP, have successfully litigated thousands of injury claims and obtained substantial awards for victims of medical malpractice in the Greater Chicago area. We have board-certified physicians and medically-trained attorneys ready to review your claim and help you or your loved one seek justice.

For a FREE Case Evaluation, call us at 312.346.8700 or contact us today via email.

Get a free consultation. Speak with a lawyer about your case.

Cirignani, Heller, and Harman Logo

At Cirignani Heller & Harman, LLP, we represent Illinois clients in Chicago and throughout Cook County, including the cities of Cicero, Elgin, Schaumburg, Oak Park, Maywood, Berwyn, Elmhurst, Evanston, Skokie, Des Plaines, Mount Prospect, Arlington Heights, Palatine and Hoffman Estates. We also help clients in DuPage County, Kane County, Lake County, McHenry County, Will County and Winnebago County. If you have been the victim of medical malpractice in Illinois, CHH Law is the law firm with attorneys that can help.

Email Us

CALL US: 312.346.8700 LAUNCH CHAT

Loading Animation
Close Chat Prompt Lawyers Ready To Chat